pernilla sjöstrand

Pernilla Sjöstrand

Senior Recruitment Consultant

 

Under sina 30 år inom Life Science så har Pernilla haft roller inom såväl vården som industrin, och då både inom läkemedel och medicinsk teknik. Hon har bl.a. verkat som fysioterapeut, konsult inom friskvård & personalutveckling, varumärkeschef och kommunikationschef.

Pernilla kommer närmast från kommunikationsbyrån Granath där hon bl.a. ansvarade för expansionen av affärsområdet Granath Hälsa.

Cilla Gylfe

Cilla Gylfe

Head of Interim/CEO of Denmark/ Partner

cilla@haegercarlsson.com

Håkan Petersson

Håkan Petersson

Senior Recruitment Consultant
Skåne/Danmark

hakan@haegercarlsson.com

Ulrika Köhler

Ulrika Köhler

Senior Recruitment Consultant

ulrika@haegercarlsson.com

Gunilla_Haeger

Gunilla Haeger

Senior Recruitment Consultant/Founder

gunilla@haegercarlsson.com

Anna_Wikman

Anna Wikman

Recruitment Manager/Partner

anna@haegercarlsson.com

lena sörskog2

Lena Sörskog

Senior Recruitment Manager

lena@haegercarlsson.com

Anna Emterling

Anna Emterling

Senior Recruitment Manager

anna.e@haegercarlsson.com

Haeger & Partner har bytt namn,

vi heter numera Haeger & Carlsson | Executive search and Interim

 

 

Haeger & Carlsson är ett ledande rekryteringsföretag i Norden inom Life Science.