Håkan Petersson

Senior Recruitment Consultant

 

Håkan har mer än 20 års erfarenhet av ledning, försäljning, marknadsföring och affärsutveckling på internationell nivå inom Life Science industrin.

 

De senaste 5 åren har han arbetat som VD på medicinteknikbolaget Alteco Medical AB, med säte i Lund. Håkan har ett brett internationellt kontaktnät inom Life Science.

+46 (0)70 – 632 00 43

hakan@haegercarlsson.com

LinkedIn

cilla_svartvit

Cilla Gylfe

Head of Interim/Partner

cilla@haegercarlsson.com

Ulrika Kohler

Ulrika Köhler

Senior Recruitment Consultant

ulrika@haegercarlsson.com

200819 Haeger & Carlsson_12A2323 SvV_liten

Gunilla Haeger

Senior Recruitment Consultant/Founder

gunilla@haegercarlsson.com

Anna

Anna Wikman

Recruitment Manager/Partner

anna@haegercarlsson.com

Anna_Emterling_svartvit

Anna Emterling

Recruitment Consultant

anna.e@haegercarlsson.com

200819 Haeger & Carlsson_12A2366-SvV_liten

Gabrielle Wreile

Researcher & Marketing Coordinator

gabbi@haegercarlsson.com

Sara

Sara Carlsson

Recruitment Assistant

sara@haegercarlsson.com

Haeger & Partner har bytt namn,

vi heter numera Haeger & Carlsson | Executive search and Interim

 

 

Haeger & Carlsson är ett ledande rekryteringsföretag i Norden inom Life Science.