Ulrika Köhler

Ulrika Köhler

Senior Recruitment Consultant/Partner

 

Ulrika är biolog med vidareutbildning inom mikrobiologi.  

Med mer än 25 års erfarenhet inom Life Science har Ulrika arbetat med läkemedel, diagnostik, medicinteknik och bioteknologi. Hon har goda kunskaper och förståelse inom forskning och klinisk prövning samt mångårig erfarenhet av sälj och marknadsföring i olika ledande befattningar. Ulrika kommer närmast från BioGaia AB där hon arbetade som Executive Vice President inom Biomedical development.

+46 (0)70 – 343 22 17

ulrika@haegercarlsson.com

LinkedIn

Cilla Gylfe

Cilla Gylfe

Head of Interim/Partner/ CEO Denmark

cilla@haegercarlsson.com

Håkan Petersson

Håkan Petersson

Senior Recruitment Consultant
Skåne/Danmark

hakan@haegercarlsson.com

Gunilla_Haeger

Gunilla Haeger

Senior Recruitment Consultant/Founder

gunilla@haegercarlsson.com

Anna_Wikman

Anna Wikman

Recruitment Manager/Partner

anna@haegercarlsson.com

lena sörskog2

Lena Sörskog

Senior Recruitment Consultant

lena@haegercarlsson.com

Anna_Emterling

Anna Emterling

Senior Recruitment Consultant

anna.e@haegercarlsson.com

Haeger & Partner har bytt namn,

vi heter numera Haeger & Carlsson | Executive search and Interim

 

 

Haeger & Carlsson är ett ledande rekryteringsföretag i Norden inom Life Science.