Ulrika Köhler

Senior Recruitment Consultant

 

Ulrika är biolog med vidareutbildning inom mikrobiologi.  

Med mer än 25 års erfarenhet inom Life Science har Ulrika arbetat med läkemedel, diagnostik, medicinteknik och bioteknologi. Hon har goda kunskaper och förståelse inom forskning och klinisk prövning samt mångårig erfarenhet av sälj och marknadsföring i olika ledande befattningar. Ulrika kommer närmast från BioGaia AB där hon arbetade som Executive Vice President inom Biomedical development.

+46 (0)70 – 343 22 17

ulrika@haegercarlsson.com

LinkedIn

cilla_svartvit

Cilla Gylfe

Head of Interim/Partner

cilla@haegercarlsson.com

200819 Haeger & Carlsson_12A2422 SvV_liten

Håkan Petersson

Senior Recruitment Consultant
Skåne/Danmark

hakan@haegercarlsson.com

200819 Haeger & Carlsson_12A2323 SvV_liten

Gunilla Haeger

Senior Recruitment Consultant/Founder

gunilla@haegercarlsson.com

Anna

Anna Wikman

Recruitment Manager/Partner

anna@haegercarlsson.com

Anna_Emterling_svartvit

Anna Emterling

Recruitment Consultant

anna.e@haegercarlsson.com

Sara

Sara Carlsson

Recruitment Assistant

sara@haegercarlsson.com

Haeger & Partner har bytt namn,

vi heter numera Haeger & Carlsson | Executive search and Interim

 

 

Haeger & Carlsson är ett ledande rekryteringsföretag i Norden inom Life Science.