Anna Freese

Senior Recruitment Manager

 

Anna har en magisterexamen i kemi- och bioteknik från Uppsala universitet och över 19 års erfarenhet inom Life Science-branschen. Anna har haft flera kommersiella roller hos olika Biotech och Medtech-företag, alltid med fokus på kundrelationer och försäljning. Hennes erfarenhet sträcker sig över både nationella och internationella marknader inom diagnostik och labbteknik för universitet, bioteknik- och läkemedelsföretag. Anna har även tidigare erfarenhet av att arbeta som rekryteringskonsult vilket hon tar med sig in i sin roll på Haeger & Carlsson.

 

”Jag motiveras av att skapa meningsfulla relationer och ser rekrytering som en unik möjlighet att få använda min branscherfarenhet från Life Science med min förmåga att bygga relationer. Möjligheten att träffa människor och förstå både kunders och kandidaters behov är det som driver mig framåt.

+46(0)76 – 174 75 81

anna.f@haegercarlsson.com

Linkedin

Rolf Carlsson

Rolf Carlsson

Senior Executive Search Consultant/Co-founder

rolf@haegercarlsson.com

Cilla Gylfe

Cilla Gylfe

Head of Interim Nordics/CEO Denmark/ Partner

cilla@haegercarlsson.com

Håkan Petersson

Håkan Petersson

Senior Recruitment Manager
Skåne/Denmark

hakan@haegercarlsson.com

Anna Wikman

Anna Wikman

Senior Recruitment Manager/Partner

anna@haegercarlsson.com

Ulrika Köhler

Ulrika Köhler

Senior Recruitment Manager/Partner

ulrika@haegercarlsson.com

Besk_Anna Emterling

Anna Emterling

Senior Consultant Manager

anna.e@haegercarlsson.com

Haeger & Partner har bytt namn,

vi heter numera Haeger & Carlsson | Executive search and Interim

 

 

Haeger & Carlsson är ett ledande rekryteringsföretag i Norden inom Life Science.